Wyzwanie na ten rok

blog o minimalizmie minimalizm w szafie

Noworoczne wyzwanie? Proszę bardzo! #projektszafa powstał z myślą o wszystkich, którzy chcą ogarnąć swoją garderobę: uporządkować zawartość, znaleźć swój styl i dostosować do niego zawartość szafy. Niewątpliwie jest to proces kilkuetapowy i niekiedy żmudny, ale wart przeprowadzenia. Wpisy będą pojawiać się cyklicznie, przez najbliższych kilka miesięcy, więc nawet bardzo zapracowani będą mieli szansę dobrze rozłożyć sobie wszystko w czasie. Miłośnicy garderoby kapsułowej i poszukujący wzoru na bazę ubraniową także zdecydowanie na nim skorzystają, by osiągnąć swoje zamierzenia.

Pierwszy etap: określ cel

Pierwszy etap projektu szafa możesz zrealizować już teraz. To przede wszystkim określenie swojego osobistego celu i przygotowanie się w ten sposób do działania. O wiele łatwiej skutecznie zabrać się za wykonywanie zadania, jeśli widzimy w tym konkretny sens. W czasie do pojawienia się kolejnego wpisu w ramach cyklu, możesz określić swój osobisty cel, z jakim przystępujesz do wyzwania.

Możliwe cele

Dla przykładu kilka z możliwych celów, jakie #projektszafa może pomóc ci zrealizować:

1/ Uporządkować garderobę raz a dobrze – sprawić, by była dostępna, przejrzysta, nie kryła niespodzianek (niezależnie od ilości rzeczy)

2/ Odnaleźć własny styl lub wyłonić faworyta. Jeśli ubrania do tej pory kupowałyście ad hoc, co wpadło w oko lub co tam aktualnie było trendy, to zapewne panuje w niej chaos nie tyle organizacyjny, co stylistyczny.

3/ Stworzenie garderoby, która pozwala się szybko ubrać i nie tracić zbyt wiele czasu na podejmowanie decyzji, co włożyć.

4/ Zminimalizować stan posiadania. Ale zrobić to według planu, tak, by zachować to, co będzie tworzyło dobrze zaplanowaną szafę, a zminimalizować wszystko inne.

5/ Poprzez dobrze określoną zawartość garderoby, gdzie prawie wszystko jest wybrane na zasadzie pewnego klucza, wyeliminować impulsywne, zbędne lub nie do końca trafione zakupy, a zaopatrywać się tylko w to, co idealnie dopełni zawartość lub wpisze się w określony styl.

Być może któryś z tych celów to właśnie ten, do którego ci najbliżej. Jeśli nie – daj znać w komentarzu, jaki cel przyświeca tobie. Niewykluczone, że może pomóc ten artykuł: Rodzaje minimalizmu. Z którym się utożsamiasz?

P.S.

#projektszafa jest dedykuję minimalistom, ale spokojnie odnajdą się w nim także osoby niezbyt zafascynowane minimalizmem :). Po prostu nie zredukują garderoby aż tak bardzo, ale poszukiwanie sensu w tym, co wisi w szafie oraz określenie własnego stylu i modowej drogi pasuje do każdego stylu życia – więc możecie śmiało zapraszać swoich znajomych do tego wyzwania, na pewno skorzystają! (a może nawet zarażą się minimalizmem? kto wie!)

Mogą przydać Ci się następujące wpisy:

krok 1: bieżący artykuł
krok 2: Analiza stylu życia
krok 3: Jak określić swój styl  Cz. I i  Cz. II

Komentarzy (3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *