O blogu

blogi o minimalizmie

Stworzyłam Pure Visions, ponieważ uznałam, że mój świat wymaga pewnej zmiany. Poczułam się przytłoczona ilością posiadanych rzeczy, spraw do załatwienia i potrzeb, które zaspokajałam bardziej z rozpędu niż z wewnętrznego przekonania. Ten blog powstał z myślą o wzmocnieniu mojej konsekwencji we wprowadzaniu minimalizmu w życie. Jest to też mój notatnik ze wszystkiego, co odkryłam, wyczytałam lub wypracowałam podczas tego procesu. Zamierzam zacząć od rzeczy najprostszych i najbardziej “namacalnych”, ale pomału zmieniających styl życia i myślenia. Biorąc pod uwagę wyzwania, jakie przed sobą postawiłam, znajdą się tu następujące tematy:

  • uporządkowanie garderoby
  • poszukiwanie własnego stylu
  • zaplanowanie docelowej zawartości szafy
  • zmniejszenie ilości kosmetyków oraz wybór tych niezbędnych i przy okazji cruelty free i najczęściej organicznych/wegańskich
  • powstrzymanie pokusy posiadania WSZYSTKIEGO, co w zasięgu według zasady “kupuj mniej, wybieraj dobrze”.

Wybrałam minimalizm w wersji optymalnej. Lubię rzeczy ładne o wysokiej jakości. Moje doświadczenie pokazało, że wielu ludzi nie wie od czego zacząć zmianę, jak oprzeć się pokusom i uporządkować otoczenie, więc niewątpliwie ten blog będzie inspiracją dla czytelników.

Zdjęcia, poza tymi z moich własnych zasobów, pochodzą z różnych serwisów, najczęściej korzystam ze stron KaboomPics, Unsplash oraz ze stocków.

KONTAKT: pure@purevisions.pl