O blogu

Witaj na bogu o minimalizmie i budowaniu bazy ubraniowej oraz garderoby kapsułowej. Mam na imię Ewa. Jestem projektantem graficznym i web-developerem. Na co dzień prowadzę własne studio projektowe HotMilk. Specjalizuję się w eleganckich minimalistycznych i wysmakowanych projektach dla branży beauty, medycyny, mody, kulinariów i ogólnie pojętego “lifestyle’u”. Stworzyłam Pure Visions, ponieważ uznałam, że mój świat wymaga pewnej zmiany. Poczułam się przytłoczona ilością posiadanych rzeczy, spraw do załatwienia i potrzeb, które zaspokajałam bardziej z rozpędu niż z wewnętrznego przekonania. Ten blog powstał z myślą o wzmocnieniu mojej konsekwencji we wprowadzaniu minimalizmu w życie. Jest to też mój notatnik ze wszystkiego, co odkryłam, wyczytałam lub wypracowałam podczas tego procesu.

Wybrałam minimalizm w wersji optymalnej. Lubię rzeczy ładne o wysokiej jakości. Lubię zdrowy rozsądek. Nie znajdziesz tu porad w stylu “wyrzuć wszystko, czego nie używasz od 2 lat”, “miej tylko 30 rzeczy w szafie”, “przeżyj rok niczego nie kupując” i tak dalej. Znajdziesz tu zachętę do stopniowej zmiany myślenia, do większej refleksji nad stanem posiadania, do lepszego planowania zakupów tak, by było to zgodne z Twoimi potrzebami lub by pozwoliło Ci dokonać choćby drobnych zmian na początek.


Zaczęłam od rzeczy najprostszych i najbardziej “namacalnych”, ale po mału zmieniających styl życia i myślenia. Biorąc pod uwagę wyzwania, jakie przed sobą postawiłam, na blogu znajdziesz tu następujące tematy:

  • uporządkowanie garderoby poszukiwanie własnego stylu
  • zaplanowanie docelowej zawartości szafy
  • zmniejszenie ilości kosmetyków oraz wybór tych niezbędnych, doskonałych jakościowo i przy okazji cruelty free i najczęściej organicznych/wegańskich
  • powstrzymanie pokusy posiadania WSZYSTKIEGO, co w zasięgu, według zasady “kupuj mniej, wybieraj dobrze, spraw, by to przetrwało”.

Moje doświadczenie pokazało, że wielu ludzi nie wie od czego zacząć zmianę, jak oprzeć się pokusom i uporządkować otoczenie, więc niewątpliwie ten blog będzie inspiracją dla czytelników.


KONTAKT: pure@purevisions.pl