Jak określić swój styl?

jak okreslic swoj styl blog o minimalizmie

Czas na kolejny krok w “projekcie szafa”. Po postawieniu celów i przeprowadzeniu analizy stylu życia, czas na określenie indywidualnego stylu. Pozwoli to lepiej zaplanować i zorganizować zawartość szafy oraz pomoże dokonywać lepszych wyborów podczas przyszłych zakupów. Idealnie dopasowana zawartość szafy to naprawdę coś, co ułatwia życie. Noszenie rzeczy odzwierciedlających twój styl i to, kim naprawdę jesteś, zdecydowanie poprawia samopoczucie. Łatwiej też podejmować decyzje odnośnie do tego, co założysz.

Jak określić swój styl? Etap 1: obserwacje

Zła wiadomość: przerobienie tego kroku zajmie miesiąc.

Dobra wiadomość: w zasadzie każdy z nas ma swój styl, nawet, jeśli nie uświadamia sobie tego w pełni.

Ty też go masz. Wystarczy go odkryć lub sprecyzować. Inna sprawa, że zawartość szafy może odzwierciedlać to jedynie w jakimś procencie. To by tłumaczyło sytuacje, gdy w jednych rzeczach chodzisz bardzo często, a inne tylko zbierają kurz. Albo nieco odwrotnie: gdy coś szalenie podoba ci się na innych, ale nie założyłabyś tej rzeczy lub czułabyś się w niej niekomfortowo.

Zadanie na najbliższe 4 tygodnie: Notuj, co nosisz w ciągu dnia

W pierwszej kolejności warto przeanalizować, co zakładasz na co dzień na przestrzeni miesiąca. Co notować, żeby później móc określić swój styl?
1. Rodzaj ubrania
2. Kolor
3. Krój
4. Rodzaj materiału
5. Jak dobrze się w tym czujesz (np. w skali od 1 do 5). Jeśli ocena będzie mieścić się w dole skali, zastanów się, dlaczego jest niska.

Po co określić swój styl? Korzyści dla minimalistów

Określenie własnego stylu niesie sporo korzyści, o kilku z nich już wspominałam. Jak ten proces wspiera minimalizm?

Określiwszy precyzyjnie swój styl:

– możesz skomponować szafę o niewielkiej zawartości, jednak każda rzecz będzie świadomie wybrana i użytkowana
– możesz bardziej rozsądnie (lub oszczędnie) dokonywać zakupów
– jeśli poprzez minimalizm walczysz z nadmierną ilością rzeczy lub kompulsywnymi zakupami, staniesz się bardziej odporna na sezonowe trendy, reklamy i inne “superokazje”
– możesz pozbyć się rzeczy, które nieużywane zalegają w garderobie, ale do tej pory nie było konkretnego powodu, by ich się pozbyć.

Zatem przystępujemy do realizacji kolejnego kroku. na początek super prosta sprawa: po prostu ubieraj się, jak zwykle i rób notatki :). Będą one bardzo pomocne. Niebawem kolejny wpis z serii projekt szafa!

Zapraszam na instagram.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, to przeczytaj jego kontynuację:

Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *