Wiosenna szafa kapsułowa w stylu French chic – przykład #16

Pierwszy czwartek miesiąca oznacza wpis z przykładową kapsułą. Zgodnie z porą roku jest to wiosenna szafa kapsułowa. Nie jest to duża kapsuła, ale też na takich właśnie najlepiej widać na ile ubrania dają się miksować. Jest to świetny dowód na to, że posiadanie spójnej zawartości szafy daje naprawdę prawie nieograniczone możliwości.

Wiosenna szafa kapsułowa: zawartość i paleta kolorystyczna

Wiosenna szafa kapsułowa z tego wpisu liczy 29 ubrań i jest przeznaczona na 60 dni, czyli cały sezon. Jest szafą w stylu smart casual o bardziej szykownym sznycie – nie znajdziecie tu sneakersów czy trampek ani luźnych t-shirtów. Inspirowana jest szafą Christelle z instagramowego konta @thebrunein. Można więc powiedzieć, że jest to szafa Francuzki lubiącej niezobowiązujący strój, ale dbającej o to, by jednocześnie zawsze być chic. Paleta kolorystyczna utrzymana jest w neutralnej tonacji. Widzicie tu biel, czerń, niebieski oraz beż. Zawiera kilka popularnych ostatnio elementów, które jednocześnie są ponadczasowe i zawsze będą w modzie: sweterek w paski, trencz czy dwukolorowe baleriny, szerokie jeansy i sandały na słupku oraz klapki. Francuzkom można zaufać!

Góry: 10
Doły: 7
Sukienki: 1
Okrycia wierzchnie: 3 sztuki + kardigan
Obuwie: 6
Torby: 2

wiosenna szafa kapsułowa
wiosenna szafa kapsułowa French chic

Wiosenna szafa kapsułowa w stylu French chic

Poniżej widzicie 24 zestawy ubrań przygotowanych z wymienionych strojów, jednak (jak zawsze) kombinacji jest o wiele więcej! Samo miksowanie dołów i gór da nam minimum 70 zestawów, a manewrowanie obuwiem i okryciem wierzchnim i torebkami dodatkowo zwiększy ich ilość. Spokojnie więc przetrwamy 3 miesiące mając tylko i wyłącznie 29 ubrań. Z taką kapsułą śmiało możecie wejść w lato.

Jeśli dopiero kompletujesz szafę, możesz spokojnie poprzestać na jednej parze jeansów, wykreślić drugi sweterek ecru oraz jedną czarną górę. Widzisz też, że wybór dwóch bardzo uniwersalnych toreb sprawia, że wystarczą Ci tylko dwie. Muszę przyznać, że gdybym właśnie miała skompletować wiosenną szafę kapsułową od zera, to zdecydowałabym się na ten komplet bez namysłu.

wiosenna szafa kapsułowa

Inne przykłady wiosennych kapsuł: tu, tu i tu.

Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *