Szafa kapsułowa w stylu francuskim – przykład #15

szafa kapsułowa w stylu francuskim

Szafa kapsułowa w stylu francuskim to coś, czego jeszcze na blogu nie było. Jak zawsze w pierwszy czwartek miesiąca przed Wami kolejny wpis z przykładową szafą kapsułową na bieżący sezon. I zarazem ostatni wpis z marcowego cyklu “francuskiego”. Oto szafa dla minimalistki idealna na wiosnę!

Jest to dość skromna kapsuła, bo zawiera zaledwie 22 elementy, wliczając w to obuwie oraz akcesoria. Wybrałam je tak, aby odpowiadały temu, czym charakteryzuje się szafa w stylu francuskim. Jak wiemy Francuzki są podziwiane za styl i podejście do tworzenie swojej garderoby. Ich głównymi zasadami jest wybór klasycznych krojów i ubrań świetnej jakości. W tej propozycji szafy kapsułowej znalazły się więc rzeczy ponadczasowe i klasyczne. Jeśli z różnych przyczyn chcesz lub musisz zamknąć się w niewielkiej liczbie ubrań tworząc swoją garderobę na wiosnę, to zestaw jest idealny dla Ciebie. Możesz go powtórzyć także jesienią, a nawet i latem.

szafa kapsułowa styl francuski
Szafa kapsułowa w stylu francuskim

Z powyższych ubrań ułożyłam 21 przykładowych zestawów, ale kombinacji jest więcej. Czasem wystarczy zamienić szpilki na sneakersy i z tego samego ubioru robi się inna wersja. Podobnie ze zmianą torebki lub okrycia wierzchniego. Jak widzicie, wyselekcjonowane tu ubrania są w neutralnych kolorach. Zdecydowałam się na to głównie dlatego, że przy szafie o tak niewielkich rozmiarach naprawdę wszystko musi do siebie pasować. Zakładam też, że jeśli komponujesz niewielką szafę kapsułową ze względów finansowych, nie możesz pozwolić sobie na wybór jednosezonowych trendów. Tym bardziej, jeśli ma być to szafa wielofunkcyjne. Przedstawione stroje nadają się więc i do pracy i po pracy, a nawet na wielkie wyjście. Spódnica midi z tafty to ciekawy akcent, który nie zwraca na siebie uwagi kolorem, ale krojem i materiałem.

szafa kapsułowa w stylu francuskim
Szafa kapsułowa w stylu francuskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *