Letnia szafa kapsułowa – wersja na cały sezon – przykład #9

letnia szafa kapsułowa

Po dwóch wpisach pomocnych w komponowaniu letniej szafy kapsułowej w wersji mini (ten i ten wpis) dziś czas na jej pełną wersję. Taką, która może wystarczyć nie tylko na miesiąc, ale nawet na cały letni sezon, czyli 62 dni. Zestawienie elementów bazy ubraniowej z innymi uniwersalnymi ubraniami to rozwiązanie dające naprawdę bardzo wiele możliwości!

Szafa kapsułowa smart-casual

Przedstawiona letnia szafa kapsułowa jest kobiecą szafą codzienną w wersji smart-casual. Może tym samym być wykorzystana na prywatne i służbowe okazje. Z kolei przy odrobinie inwencji w dobór dodatków, także na letnie wieczorne wyjścia. Klasyczne kroje sukienek dają więcej elastyczności. Można założyć je do pracy tworząc elegancki zestaw z marynarką, ale także w wersji z trampkami i swetrem wybrać się w nich na plażę.. Wzięłam pod uwagę nasze kapryśne lato, gdyż pogoda w tym roku nas nie rozpieszcza. Do okryć wierzchnich dorzuciłam lekki trencz, który sprawdzi się na chłodniejsze wieczory czy dnie. Z tego samego powodu obok płóciennych trampek znalazł się ich skórzany odpowiednik. W deszczowy dzień lepiej założyć buty, które nie tylko nie przemokną, ale też będą łatwe w czyszczeniu, jeśli wdepniemy w błoto czy kałużę. Z tego samego względu zostawiłam w kapsule cieliste szpilki.

Sezonowa szafa kapsułowa na lato – zawartość

Tym razem w codziennej szafie kapsułowej na lato znalazły się następujące elementy: góry z krótkim rękawem (6 sztuk), góry z długim rękawem (4 szt.), doły (10), okrycia wierzchnie (4, w tym sweter rozpinany, ponieważ jest on raczej noszony jako warstwa zewnętrzna), sukienki (5), buty (8). Z powodzeniem stworzysz z nich wiele niepowtarzalnych zestawów, ponieważ jej zawartość jest kompatybilna. Łącznie zawiera 37 rzeczy.

Letnia szafa kapsułowa na cały sezon
Letnia szafa kapsułowa – wersja sezonowa

Letnia szafa kapsułowa – przykłady

A oto przykłady zestawów z letniej szafy kapsułowej, która została zaprezentowana powyżej. Po więcej zapraszam do obserwowania bloga na instagramie :), w szczególności postów w stylu #3waystowear

https://www.instagram.com/p/CCsPeXKnUX_/
https://www.instagram.com/p/CDQWHR7nskN/
https://www.instagram.com/p/CCxayFqnsTk/
https://www.instagram.com/p/CD5lN0_nJc8/
https://www.instagram.com/p/CCSnPm-nb6M/
https://www.instagram.com/p/CCNhzE2nkZZ/
https://www.instagram.com/p/CCFk14yHGiX/
https://www.instagram.com/p/CD0VvnUnpmr/

Chcesz wiedzieć, jak stworzyć garderobę kapsułową?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *