Capsule wardrobe na lato w wersji mini: 10 ubrań – 10 strojów – przykład #8

capsule wardrobe na lato blog o minimalizmie

Jeśli jesteś miłośniczką szaf typu mini capsule wardrobe, to kolejny wpis dla Ciebie. Przed Tobą 10 ubrań, z których skomponujesz 10 strojów na 10 kolejnych dni. Jeśli zdecydujesz się częściej nosić szorty, to tych zestawów może być nawet więcej.

Tym razem w kapsule dominuje biel – w końcu mamy lato, choć nieco kapryśne.

Jeśli to pierwszy wpis o garderobie kapsułowej, który czytasz, to możesz najpierw zapoznać się z ogólnymi zasadami tworzenia capsule wardrobe oraz mini szaf w stylu 10 ubrań na 10 dni.

Mini capsule wardrobe nr 2

Podobnie, jak w poprzedniej wersji na lato, zestawy budujemy z:

– 4 “gór”
– 4 “dołów”
– 2 okryć wierzchnich.

Tym razem sukienkę z poprzedniej kapsuły zastąpiła dodatkowa marynarka. Łatwiej będzie komponować zestawy, które można założyć np. do biura. Jednak i tym razem do liczby 10 nie wliczamy ani butów ani dodatków, które możecie skomponować dowolnie.

W naszej capsule wardrobe znalazły się uniwersalne jeansy oraz białe, letnie cygaretki. Mogą być to także białe chinosy lub jeansy, w zależności od tego co możesz albo lubisz nosić do pracy. Znajdziesz tu także uniwersalną bluzkę w marynarskie paski, z pomocą której można stworzyć świetne zestawy w stylu marynarskim, zwłaszcza w towarzystwie granatowej marynarki. Kilka dni odstępu między zestawami opartymi na białych spodniach da Ci szansę na małe pranie w razie, gdyby spodnie się przybrudziły.

Możesz nosić szorty do pracy, o ile nie obowiązują Cię sztywne zasady dress code’u. Lepiej sprawdzą się takie z wysokim stanem. Pamiętaj, by wybrać takie z bardziej eleganckiego materiału – wełna, len lub mieszanki włókien. Elegancki splot będzie lepiej wyglądał. Nie sięgaj po rzeczy zawierające sztuczne włókno – latem ubrania nie przepuszczające powietrza mogą być kłopotliwe. Z tego samego powodu zwróć też uwagę na to, z czego wykonana jest podszewka. 

Miłego komponowania!

capsule wardrobe
https://www.instagram.com/p/CBud0u1Hexk/

Komentarz

  • Dzieki! Mam kazdy odpowiednik z tej listy. Od poniedzialku lecę z zestawami do pracy, wreszcie sie nie bede musiala zastanawiac, co wlozyc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *