Jak dobrze wybrać sezonowy trend. 4 proste kroki

minimalizm w szafie blog o minimalizmie sezonowy trend

Sezonowe trendy – czy ze wszystkim warto być na czasie?

Każda pora roku to porcja sezonowych must have, o których trąbią kolorowe czasopisma przekonując nas do natychmiastowych zakupów. Niektóre z tych rzeczy są rzeczywiście interesujące. Sporo z nich cieszy oko. Nie zapominajmy jednak, że większość tego typu modowych trendów nie przeżywa dłużej niż jeden sezon. W następnym nikt już o nich nie pamięta albo nawet są nie do zaakceptowania. Jeśli dodatkowo nie były to rzeczy wygodne w noszeniu, to nawet jeśli nie kierujesz się aktualnymi trendami w ubiorze, nie sięgniesz po nie za rok.

Załóżmy jednak, że chcesz odświeżyć czymś garderobę i nadać jej aktualny look. Nie ukrywam, że klasycznej garderobie przyda się taki sezonowy powiew świeżości, nieważne, czy jest ona minimalistyczna, czy nie. Moim zdaniem nie warto zaopatrywać się we wszystkie sezonowe hity. Z jednej strony jest to zbędny wydatek, a z drugiej i tak nie sposób we wszystkim tym chodzić. Część trendów zazwyczaj wzajemnie się wyklucza albo prezentują tak bardzo odległe od siebie podejście do ubioru, że nie dadzą rady podkreślić naszego indywidualnego stylu. Jak więc dobrze wybrać — tak, by nie żałować wydatków i mieć pożytek z zakupów? Oto miniporadnik dla minimalisty:

1.Przejrzyj swoją szafę

Sprawdź, co już posiadasz i w czym będziesz najchętniej i najczęściej chodzić na co dzień. Bez świadomości, czym dysponujesz na starcie, ciężko będzie wybrać coś, co odświeży lub uzupełni garderobę.

2. Zidentyfikuj sezonowe trendy

Sprawdź, co w trawie piszczy w tym sezonie. Na końcu artykułu zamieściłam linki do portali, które wprost rozpisują się o nowościach w stylu must have. Sprawdź również, z czym mają być one noszone, z czym są komponowane na zdjęciach, ponieważ to może dać Ci wskazówkę jak połączyć nowość z tym, co już wisi w Twojej szafie.

minimalizm w szafie blog o minimalizmie sezonowy trend

3. Określ własne kryteria wyboru

Jakie warunki ma spełniać trend? Czy stawiasz na konkretny kolor, materiał czy krój? A może szukasz tylko butów lub sukienki? Jaki masz budżet i czy musisz się go trzymać? Jak wygląda Twój tydzień, czyli do jakich aktywności takie sezonowe ubranie musi pasować, żeby mogło być dobrze wykorzystane?

4. Wybierz coś dla siebie

Wybierz maksymalnie dwa trendy, które pasują Ci najbardziej. Często te ubrania wykluczają się nawzajem i chcąc zaspokoić ich wymagania, musimy kupić sporo nowych rzeczy, do których będą noszone. Jeśli trendy są oparte na klasyce (jak na przykład motyw marynarskich pasków), to pół biedy, jednak jeśli to coś, co w przyszłym sezonie będzie już zapomniane (np. kto widzi teraz motywy ludowe czy metalicznie błyszczące tkaniny), to szkoda w to inwestować. Dlatego też postaw na coś, w czym będziesz dobrze i na miejscu czuć się także za rok. Możesz też wybierać pod kątem tego, jaki nowy trend najlepiej współgra z tym, co już posiadasz – wtedy wystarczy kupić jedną dobrze przemyślaną rzecz, która odświeży sporo codziennych stylizacji.

NIE ZAPOMINAJ O SOBIE!

W przypadku sezonowych trendów pamiętaj jeszcze o jednym. Wybieraj to, co zgra się  z Twoją osobowością i w czym dobrze się czujesz, inaczej rzecz przeleży w szafie do następnego roku, albo zakładając ją rano już w połowie dnia będziesz marzyć o tym, by się przebrać.

W realizacji tego punktu może pomóc Ci małe ćwiczenie:

sezonowy trend

linki do sezonowych must have 2016

trendy  lato 2016 z Ofeminin.pl

trendy wiosna lato 2016 z La Mode.info

sezonowe trendy 2016 z Elle

Komentarzy (2)

  • Nigdy się nie kieruje nowymi trendami. Chociaż czasem faktycznie mam ochotę kupić sobie coś co jest modne w danym sezonie, ale zdarza mi się to bardzo rzadko. Często przerabiam ubrania, albo coś sobie tam uszyję. Jednak Twoje punkty są bardzo pomocne, bo nie zawsze to co jest modne pasuje do nas. Wiadomo styl, figura, okazja itp. 🙂

  • ja na szczęście nie ulegam za bardzo modzie, więc nie mam problemów żeby z aktualnych trendów wybrać coś totalnie w moim stylu, co będzie mi jeszcze długo służyło, nawet gdy wyjdzie z mody 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *