5 trików, jak nie kupować ubrań na lato

minimalistyczna szafa, minimalizm w zakupach, blog

Minimalistyczna szafa a zakupowe zagrożenia

Lato rozpoczyna się na dobre i niebawem wysokie temperatury zostaną z nami na długie tygodnie. W sklepach sezon letni króluje już od dłuższego czasu, ale jeśli nie mieliście dotąd ochoty na zakupy lekkich rzeczy, to gorące dni mogą stanowić impuls do sezonowych zakupów. Zamiast zakładać, że nie macie co na siebie włożyć i dokupować całą garderobę, zobaczcie, co możecie zrobić. Poniżej znajdziecie 5 sposobów na to, jak uniknąć shoppingowego szaleństwa i zminimalizować zakupy.

1. Idź na zakupy do własnej szafy

Często poczucie, że nie mamy co na siebie włożyć jest złudne i wynika z tego, że nie wiemy, co posiadamy. Szczególnie jeśli od dawna nie “wietrzyłeś/aś” garderoby, możesz w niej znaleźć sporo ciekawych rzeczy. Zastanów się, co możesz wykorzystać tego sezonu, co chcesz i lubisz nosić. Gdy to zidentyfikujesz , ilość ubrań do dokupienia może drastycznie spaść. Sprawdź, co znowu jest modne, albo będzie idealnie pasowało do aktualnego trendu.

2. Zaprzyjaźnij się z krawcową

Zobacz, które Twoje ubrania da się przerobić lub unowocześnić. Być może z za krótkiej sukienki uda się zrobić ciekawą bluzkę, długi rękaw koszuli przerobić na krótki albo przetarte na dole dżinsy zamienić na ładnie wykończone szorty? Długą spódnicę zawsze można skrócić. Czasem doszycie ciekawej aplikacji, zmiana guzików na oryginalne powodują, że rzecz nabiera nowego uroku i zamiast wciskać ją na dno szuflady, zaczynasz chętnie w niej chodzić.

3. Zainwestuj w dodatki

Dodatki takie jak torebka, pasek, biżuteria czy obuwie potrafi nadać nowy ton niejednemu zestawowi ubrań. Jeśli są to mocne, przyciągające oko akcenty, to skutecznie odwrócisz uwagę od tej samej stonowanej sukienki. Nawet jeśli założysz ją dwa dni pod rząd, a zmienisz akcenty, ludzie nie zauważą tego skupieni na atrakcyjnych, przykuwających wzrok dodatkach.

4. Dobrze przemyśl zakupy

Zaplanowane zakupy z pewnością ograniczą impulsywne wydawanie pieniędzy. Określ swoje potrzeby pod kątem stanu posiadania, sposobu spędzania czasu i możliwości finansowych. Jeśli latem wybierasz się na jakąś uroczystą imprezę (np. ślub), wybierz sukienkę, którą łatwo wykorzystać na wiele sposobów i wiele imprez (na przykład idąc za radą nr 3).
Zastanów się także, jakie masz oczekiwania wobec ubrania (jakość, materiał, krój). Będziesz bardziej zdecydowana/y w sklepie i nie dasz sobie wcisnąć bubli. Jeśli dana rzecz nie spełni Twoich oczekiwań, po prostu jej nie kupisz.

5. Bądź kreatywny

Spójrz na swoje ubrania i zastanów się, jak inaczej można je nosić. Z czym innym się komponują? Czy biała koszula rzeczywiście zarezerwowana jest jedynie na formalne okazje? Jak zmieni strój podwinięcie nogawek u spodni?
Jeśli szukasz pomysłów na kreatywne podejście do ubrania, inspiracją na pewno będzie ten film. Uwierzysz, że ta dziewczyna chodziła przez cały rok w jednej sukience, a jednocześnie jej strój nigdy się nie powtórzył?
Uniform project – WIDEO

 

Komentarzy (3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *