Jak kupować mądrze?

Większość z nas chce robić zakupy w sposób rozsądny, by mieć poczucie, że dobrze wydaliśmy pieniądze. Zebrałam dla Was najważniejsze zasady, jakie przydadzą się podczas zakupów, zwłaszcza, że właśnie wkraczamy w okres wyprzedaży.

1| Kupuj tylko to, co najbardziej Ci odpowiada

Jeśli pójdziesz na kompromisy, dalej będziesz poszukiwać właściwej rzeczy i finalnie zostaniesz z minimum dwiema podobnymi. Mój życiowy anty-rekord to 4 czarne marynarki, w tym żadna nie była tą wymarzoną. Na szczęście zrezygnowałam z noszenia czarnych marynarek zanim nabyłam piątą. Podsumowując: rzecz, która nie spełnia 100% oczekiwań zawsze zostawia niedosyt i potrzebę zastąpienia jej właściwą.

2| Kiedy masz wątpliwości, wybieraj klasykę

Albo w ogóle, wybieraj klasykę! Zawsze będzie w modzie i pozwoli się dobrze zestawiać z innymi ubraniami. Jeśli lubisz wyraziste ubrania, klasyczne elementy pozwolą im błyszczeć, a jednocześnie wyglądać stylowo.

3| Wybieraj możliwie najwyższą jakość i ponadczasowy krój

Kupuj najwyższą jakość, na jaką cię stać. Takie ubrania przetrwają w szafie dłużej niż marnej jakości szmatki. Dotyczy to składu tkaniny, kroju oraz jakości wykonania. Ubranie powinno wyglądać porządnie i dobrze leżeć nie tylko na wieszaku, ale i na twojej figurze. No i przeżyć wiele prań.

4| Wybieraj rzeczy, które pasują

Tak na ciebie, jak i do twojego stylu życia. Jeśli jesteś w trakcie odchudzania, wstrzymaj się z zakupami do momentu, gdy osiągniesz docelowy rozmiar. Nie kupuj rzeczy do powieszenia w szafie, na później ani do życia, o którym marzysz, ale które nie jest twoim udziałem.

5| Kupuj to, czego potrzebujesz, a nie to, czego pragniesz

Najpierw zabezpiecz swoje prawdziwe potrzeby, czyli wybierz te ubrania, których ci brakuje lub które będą w codziennym użyciu. Jeśli jednak masz chęć tylko sprawić sobie przyjemność, zrób to w drugiej kolejności.

6| Zadaj sobie kilka pytań i szczerze na nie odpowiedz

Czy masz już coś, co jest bardzo podobne? Czy masz do czego tę rzecz założyć? Czy naprawdę będziesz w tym chodzić? Czy ta rzecz mieści się w moim budżecie zakupowym?

7| Uważaj na łańcuszki zakupowe

Czyli unikaj wybierania rzeczy, których zakup pociągnie za sobą kolejne. Na przykład wybór fajnej sukienki, do której trzeba dokupić pasujące buty, torebkę, marynarkę itp.

8| Uważaj na fałszywe zachwyty

Niestety, ale ogromna ilość opinii w internecie nie jest prawdziwa. To, jak coś wygląda możesz zobaczyć i ocenić (a kiedy okaże się inne – zrezygnować), jednak sporo opinii dotyczy także użytkowania i tego, jak dana rzecz zachowuje się po praniu oraz czy jest trwała, ponieważ osoba, która ocenia rzecz jeszcze nigdy jej nie prała albo miała na sobie raz (a często tylko do zdjęcia).

9| Życie jest zbyt krótkie na niewygodne rzeczy

Po prostu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *