Garderoba kapsułowa – styl marynarski

garderoba kapsulowa styl marynarski blog o minimalizmie

Garderoba kapsułowa – styl marynarski

W ostatnim wpisie prezentowałam styl marynarski, a w dzisiejszym poście przedstawiona zostanie garderoba kapsułowa właśnie w tym stylu. Ułożyłam ją z własnych ubrań, ale myślę, że będzie dobrym przykładem i inspiracją. Tak, jak zapowiadałam w poprzednim wpisie, część rzeczy należy do mojej bazy ubraniowej, część jest odpowiednia dla pory letniej, a część ma typowo marynarski sznyt. Oprócz tego obrazowego przykładu na końcu artykułu znajdzie się charakterystyczna dla tego bloga formatka do pobrania: coś, co ułatwi komponowanie takiej garderoby i tworzenie zestawów. Ta druga część broszurki jest uniwersalna dla wszystkich posiadaczy garderob kapsułowych, niezależnie od stylu i przeznaczenia, mogą ją też śmiało wykorzystać i te osoby, które kapsuły nie zakładają.

Mój wybór – garderoba kapsułowa w wersji marynarskiej

Do mojej marynarskiej kapsuły wybrałam nastepujące rzeczy (to, co jest w mojej bazie ubraniowej jest zaznaczone *)

Góry:

biały t-shirt*

biały top*

granatowy longsleeve w paski

biały longsleeve w paski

bluzka w paski (rękaw 3/4)

biała koszula*

Doły:

granatowa spódnica*

biała spódnica

granatowe cygaretki*

jeansy*

białe spodnie

granatowe szorty

białe szorty

Sukienki:

sukienka w paski (wersja casual)

sukienka w paski (wersja do pracy)

granatowa sukienka

Okrycia wierzchnie:

biała marynarka

granatowy trencz*

granatowy sweter rozpinany*

Buty:

baleriny nude*

zamszowe brązowe sandały na obcasie

białe trampki*

szpilki nude*

złote sandały na płaskim obcasie

Łącznie: 24 rzeczy

Zastosowanie

Ta kapsuła została tak ułożona, że zawiera rzeczy zarówno do pracy, na wyjście ze znajomymi, na randkę i na co dzień. Tak, jak wspominałam w poprzednim wpisie, styl marynarski ma tę zaletę, że ubrania po prostu do siebie wzajemnie pasują. Łatwo jest więc skomponować odpowiednie zestawy i wiele rzeczy może być wielokrotnie wykorzystanych. Na 24 elementy, aż 11 pochodzi z bazy ubraniowej. Nic nie zostało też dokupione. Dwie rzeczy otrzymałam w prezencie urodzinowym. Co prawda w planach mam zakup kolejnych dwóch–trzech rzeczy (t-shirt, t-shirt z długim rękawem i bluza z kapturem na wyjścia na luzie w chłodniejsze dni), ale tak naprawdę na tych 5 nowych rzeczach (w tym przecież dwóch nieplanowanych) kończy się powiększanie garderoby w całym sezonie letnim!

Jeśli Twoja szafa nie zawiera aż tylu elementów pozwalających na ułożenie marynarskiej kapsuły, to moim zdaniem warto zaopatrzyć się w 1–2 rzeczy w paski (np. koszulka lub sukienka) oraz białą lub granatową marynarkę, a także granatową sukienkę albo spódnicę. Ja ostatnio rzadko sięgam po dodatki (czas na zmianę), jednak myślę, że ten styl pozostawia spore pole do wyboru.

Jak wspominałam, w tym zestawieniu do siebie pasuje praktycznie wszystko. Wiadomo, że nie każdą rzecz założę np. na służbowe spotkanie, ale na pewno ta kapsuła nie zostawi mnie bez wyjścia w żadnej sytuacji. Na pewno też spodoba się osobom lubiącym granat i biel, klasyczne zestawienia i łatwość dopasowania.

Garderoba kapsułowa – styl marynarski. przykładowe zestawy

Do pracy:

Na wieczorne wyjście:

garderoba kapsułowa

Na luzie:

garderoba kapsułowa

A jaka jest Wasza wersja kapsuły z elementami marynarskimi?

Do pobrania broszurka do ogarnięcia marynarskiej kapsuły. kapsuła-styl-marynarski.pdf (663 pobrania)

Zapraszam Cię również na blogowy Pinterest, gdzie zebrałam trochę ubraniowych inspiracji 🙂


Chcesz wiedzieć, jak stworzyć garderobę kapsułową?

Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *