Garderoba kapsułowa od podstaw – broszura

garderoba kapsułowa jak zbudować garderobę kapsułową

Garderoba kapsułowa od podstaw

Dziś kontynuuję temat tworzenia garderoby kapsułowej od podstaw, więc krótko i na temat:

Co?

Zgodnie z obietnicą wstawiam narzędzie – broszurkę Garderoba kapsułowa od podstaw do pobrania i wydrukowania – można z jej pomocą rozplanować swoją własną kapsułę i stworzyć pierwsze zestawy ubraniowe. Docelowo ilość wybranych na sezon rzeczy powinna oscylować wokół 40, jednak jest to tylko wartość orientacyjna. Dla jednych może to być mniej, podczas gdy inni potrzebują więcej ubrań. Niezależnie od tego, narzędzie prowadzi Was przez wszystkie niezbędne etapy tworzenia szafy. Jeśli wykonaliście już analizę stylu życia, to część pracy macie za sobą, bo od tego zaczyna się zadanie.

Jak?

Dla przypomnienia: garderoba kapsułowa to pewne zasady, które omówione krok po kroku znajdują się TU.
Jednym z punktów do przejścia jest określenie własnej bazy kolorystycznej. Dla mnie ta paleta składa się z pięciu podstawowych kolorów neutralnych. Jeśli dla Was wieją one nudą i chcecie trochę poeksperymentować z kolorami, polecam Wam stronę www.colourlovers.com, gdzie można tworzyć własne palety kolorystyczne, łączyć barwy i sprawdzać, jak komponują się wizualnie. Przydaje się też przy urządzaniu mieszkania i planowaniu dekoracji 🙂

Po co?

  • Żeby nie mieć problemu z szybką decyzją, co na siebie włożyć.
  • By sprawdzić, czego naprawdę brakuje i zaplanować rozsądne zakupy.
  • Żeby nie wydawać pieniędzy bez sensu na nadchodzących wyprzedażach.
  • Aby zobaczyć, że wcale nie trzeba całej szafy, żeby się dobrze ubrać w sezonie.
  • Żeby wreszcie móc bezkarnie chodzić w swoich ulubionych ciuchach.

Kiedy?

Garderoba kapsułowa to zestaw ubrań na jeden okres trzymiesięczny. Nowy sezon “pogodowy” zaczyna się od czerwca, więc można zasiąść do planowania już teraz. Jeśli w grę wchodzą zakupy uzupełniające, jest jeszcze trochę czasu, by ich dokonać.

Kto?

Nie tylko Wy. Ja również stoję przed wyzwaniem stworzenia garderoby kapsułowej. Rozpoczynam trzymiesięczny eksperyment i już w weekend podzielę się z Wami wrażeniami i wnioskami z etapu przygotowań.

Garderoba kapsułowa od podstaw może być stworzona z małą pomocą. Broszurkę pobrać można stąd  Garderoba-kapsułowa-tworzenie-od-podstaw.pdf (11771 pobrań) (plik nie otwiera się, tylo ściąga się na dysk)

Życzę Wam powodzenia i czekam na informacje, jak Wam poszło! A tu link do przykładowych efektów działania – moja garderoba kapsułowa.


Chcesz wiedzieć, jak stworzyć garderobę kapsułową?

Komentarzy (6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *