Garderoba kapsułowa na zimę przykład #13 – w szarościach z nutką beżu

Witajcie w Nowym Roku! Jeśli stworzenie garderoby kapsułowej jest Waszym planem na 2021, to przedstawiam Wam kolejny przykład takiej szafy wraz z zestawami. Dziś garderoba kapsułowa na zimę w wersji dla miłośników szarości, choć przełamana odrobiną beżu i brązu. Ponieważ do szarości, bieli i czerni będących podstawą tej szafy pasuje absolutnie każdy kolor, możecie zastąpić ten dodatek dowolną barwą.

Garderoba kapsułowa na zimę – co jest w tej szafie?

Przykład garderoby kapsułowej, który tu widzicie zawiera stosunkowo mało elementów. Wystarcza na “przeżycie” co najmniej 60 dni, czyli mniej więcej tego czasu, który pozostał do końca zimy.

W tym zestawie mamy 27 elementów: 8 gór, 3 okrycia wierzchnie pośrednie (kardigany i marynarka), 3 okrycia wierzchnie podstawowe, 4 doły i jedna sukienka. Dodatkowo są tu 3 pary butów, czapka, szalik i dwie torebki.

Jak widzicie, nie ma tu super modnych elementów. Raczej takie, które większość z nas ma w szafie. Kolory też nie powalają – wybrałam je specjalnie! Z pozoru, gdyby te ubrania wisiały w szafie można by pomyśleć: “nie mam się w co ubrać”. Poniżej jednak znajduje się 27 gotowych zestawów właśnie z tych niepozornych na pierwszy rzut oka elementów. Moim celem było pokazanie Wam, że na oko nudna zawartość szafy naprawdę wystarczy i daje bardzo wiele możliwości na co dzień. Jak zawsze grafika nie wyczerpuje wszystkich możliwości budowania zestawów – jest ich o wiele więcej.

Dobór i zastosowanie elementów

Na szczególną uwagę zasługują okrycia wierzchnie – jeden płaszcz jest klasyczny i będzie świetnie prezentował się z oficjalnymi kreacjami, np do pracy czy na wyjście. Możecie go jednak zestawić w sposób nieoczywisty np. z bluzą z kapturem tworząc modny w tym sezonie look. Drugi płaszcz ma krój oversize i będzie pasował tak do oficjalnych, jak i półoficjalnych zestawów. Sprawdzi się nawet ze śniegowcami w tym samym kolorze, o ile zadbacie o to, by śniegowce były utrzymane w stylu miejskim, w którym tracą sportową linię na rzecz bardziej klasycznego wyglądu (tu podkreślone jest to fasonem oraz wykonaniem z zamszu). Puchowa kurtka jak zawsze jest wyborem na weekendowe wypady i niezobowiązujące wyjścia.

Garderoba kapsułowa na zimę przykład
Garderoba kapsułowa na zimę

Pozostałe przykłady garderoby kapsułowej znajdziecie tu.

Komentarzy (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *