Garderoba kapsułowa na zimę przykład #13 – w szarościach z nutką beżu

Witajcie w Nowym Roku! Jeśli stworzenie garderoby kapsułowej jest Waszym planem na 2021, to przedstawiam Wam kolejny przykład takiej szafy wraz z zestawami. Dziś garderoba kapsułowa na zimę w wersji dla miłośników szarości, choć przełamana odrobiną beżu i brązu. Ponieważ do szarości, bieli i czerni będących podstawą tej szafy pasuje absolutnie każdy kolor, możecie zastąpić ten dodatek dowolną barwą.

Garderoba kapsułowa na zimę – co jest w tej szafie?

Przykład garderoby kapsułowej, który tu widzicie zawiera stosunkowo mało elementów. Wystarcza na “przeżycie” co najmniej 60 dni, czyli mniej więcej tego czasu, który pozostał do końca zimy.

W tym zestawie mamy 27 elementów: 8 gór, 3 okrycia wierzchnie pośrednie (kardigany i marynarka), 3 okrycia wierzchnie podstawowe, 4 doły i jedna sukienka. Dodatkowo są tu 3 pary butów, czapka, szalik i dwie torebki.

Jak widzicie, nie ma tu super modnych elementów. Raczej takie, które większość z nas ma w szafie. Kolory też nie powalają – wybrałam je specjalnie! Z pozoru, gdyby te ubrania wisiały w szafie można by pomyśleć: “nie mam się w co ubrać”. Poniżej jednak znajduje się 27 gotowych zestawów właśnie z tych niepozornych na pierwszy rzut oka elementów. Moim celem było pokazanie Wam, że na oko nudna zawartość szafy naprawdę wystarczy i daje bardzo wiele możliwości na co dzień. Jak zawsze grafika nie wyczerpuje wszystkich możliwości budowania zestawów – jest ich o wiele więcej.

Dobór i zastosowanie elementów

Na szczególną uwagę zasługują okrycia wierzchnie – jeden płaszcz jest klasyczny i będzie świetnie prezentował się z oficjalnymi kreacjami, np do pracy czy na wyjście. Możecie go jednak zestawić w sposób nieoczywisty np. z bluzą z kapturem tworząc modny w tym sezonie look. Drugi płaszcz ma krój oversize i będzie pasował tak do oficjalnych, jak i półoficjalnych zestawów. Sprawdzi się nawet ze śniegowcami w tym samym kolorze, o ile zadbacie o to, by śniegowce były utrzymane w stylu miejskim, w którym tracą sportową linię na rzecz bardziej klasycznego wyglądu (tu podkreślone jest to fasonem oraz wykonaniem z zamszu). Puchowa kurtka jak zawsze jest wyborem na weekendowe wypady i niezobowiązujące wyjścia.

Garderoba kapsułowa na zimę przykład
Garderoba kapsułowa na zimę

Pozostałe przykłady garderoby kapsułowej znajdziecie tu.

Comments (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *