DIY GARDEROBA KAPSUŁOWA OD PODSTAW — NARZĘDZIE

garderoba kapsulowa narzedzie do pobrania

Dziś kontynuuję temat tworzenia garderoby kapsułowej na zasadzie DIY (do it yourself), więc krótko i na temat:

CO?

Zgodnie z obietnicą wstawiam narzędzie – broszurkę do pobrania i wydrukowania – można z jej pomocą rozplanować swoją własną kapsułę i stworzyć pierwsze zestawy ubraniowe. Docelowo ilość wybranych na sezon rzeczy powinna oscylować wokół 40, jednak jest to tylko wartość orientacyjna. Dla jednych może to być mniej, podczas gdy inni potrzebują więcej ubrań. Niezależnie od tego, narzędzie prowadzi Was przez wszystkie niezbędne etapy tworzenia szafy. Jeśli wykonaliście już analizę stylu życia, to część pracy macie za sobą, bo od tego zaczyna się zadanie.

JAK?

Dla przypomnienia: garderoba kapsułowa to pewne zasady, które omówione krok po kroku znajdują się TU.
Jednym z punktów do przejścia jest określenie własnej bazy kolorystycznej. Dla mnie ta paleta składa się z pięciu podstawowych kolorów neutralnych. Jeśli dla Was wieją one nudą i chcecie trochę poeksperymentować z kolorami, polecam Wam stronę www.colourlovers.com, gdzie można tworzyć własne palety kolorystyczne, łączyć barwy i sprawdzać, jak komponują się wizualnie. Przydaje się też przy urządzaniu mieszkania i planowaniu dekoracji 🙂

PO CO?

  • Żeby nie mieć problemu z szybką decyzją, co na siebie włożyć.
  • Żeby sprawdzić, czego naprawdę brakuje i zaplanować rozsądne zakupy.
  • Żeby nie wydawać pieniędzy bez sensu na nadchodzących wyprzedażach.
  • Żeby zobaczyć, że wcale nie trzeba całej szafy, żeby się dobrze ubrać w sezonie.
  • Żeby wreszcie móc bezkarnie chodzić w swoich ulubionych ciuchach.

KIEDY?

Garderoba kapsułowa to zestaw ubrań na jeden okres trzymiesięczny. Nowy sezon “pogodowy” zaczyna się od czerwca, więc można zasiąść do planowania już teraz. Jeśli w grę wchodzą zakupy uzupełniające, jest jeszcze trochę czasu, by ich dokonać.

KTO?

Nie tylko Wy. Ja również stoję przed wyzwaniem stworzenia garderoby kapsułowej. Rozpoczynam trzymiesięczny eksperyment i już w weekend podzielę się z Wami wrażeniami i wnioskami z etapu przygotowań.

Broszurkę pobrać można stąd  Garderoba-kapsułowa-tworzenie-od-podstaw.pdf (5785 pobrań)

Życzę Wam powodzenia i czekam na informacje, jak Wam poszło! A tu link do przykładowych efektów działania – moja garderoba kapsułowa.

 

To może Cię zainteresować

4 komentarze

  1. Fajne materiały do pobrania, ułatwiaja sprawe i moge do nich wracac przez kilka dni i przemyslec zanim zdecyduje ostatecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *