Walizka minimalistki – co spakować nad morze

co spakować nad morze

Okres wakacyjny dla wielu z nas oznacza podróże i odwiecznie zadawane pytanie: co spakować do walizki. Przed Wami walizka minimalistki na tydzień nad morzem (a na upartego wystarczy nawet i na 2 tygodnie!). Jest dedykowana raczej dla tych, które wybierają ciepłe klimaty, ale sprawdzi się i nad Bałtykiem, gdy trafi się super-pogoda.

Walizka minimalistki na urlop nad morzem

Kryterium tworzenia tych propozycji był nie tylko klimat i pora roku, ale przede wszystkim stworzenie bagażu z jednej strony niewielkiego, z drugiej – dającego optymalnie wiele możliwości komponowania ubioru. Podstawowe informacje na temat pakowania się na wyjazd są w tym wpisie.

Co spakować nad morze – kierunek: cieplejsze klimaty i nadmorska bryza

Walizka liczy 16 ubrań. Tym razem wliczone jest w to także obuwie oraz dodatki – torba i kapelusz plażowy oraz kostiumy kąpielowe. To zestaw dla osób, które nie muszą zbytnio dbać o chłodniejsze wieczory. Najbardziej wszechstronnym elementem jest tu koszulowa sukienka, która może być noszona samodzielnie, w zestawie ze spodniami, jako narzutka na kostium kąpielowy w drodze na plażę oraz tworzyć plażowy zestaw z górą od kostiumu i szortami. Jeśli masz szmizjerkę z długim, możliwym do podwinięcia rękawem, sprawdzi się najlepiej.

Lniana koszula może stanowić regularną “górę”, jak i być okryciem wierzchnim. Doskonale chroni przed słońcem i jest przewiewna. Nie trzeba też zbytnio martwić się o prasowanie :), które w warunkach urlopowych może nie być najbardziej pożądaną czynnością.

Jeśli wybierzesz jednoczęściowy kostium o klasycznym prostym kształcie, w warunkach wakacyjnych może posłużyć także jako body (jak w tym przykładzie).

Granatowe szorty są dodane jako zapasowe. Zawsze warto mieć ze sobą coś ekstra, na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. W zestawach w kapsule walizkowej są wymienne z białymi. Jeśli nie chcesz zabierać dwóch par szortów, możesz poprzestać na jednej.

By walizka była lżejsza, na podróż warto założyć “cięższe” rzeczy – długą spódnicę lub spodnie. Dodatkowo ochronią one nas także przed wahaniami temperatury w podróży, spowodowanymi np. klimatyzacją w aucie czy samolocie lub zmianą strefy klimatycznej.

Co spakować nad morze?

W każdej wakacyjnej walizce obowiązkowo powinny się znaleźć kremy z filtrem – do twarzy i do ciała oraz preparaty nawilżające skórę. Do tego oczywiście komplet bielizny pasujący do zabieranych zestawów ubrań.

co spakować nad morze blog o minimalizmie

Zobacz letnie stylizacje na blogowym Instagramie:

https://www.instagram.com/p/CCP_4XdnzE7/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *