Blogi o minimalizmie – 6 blogów anglojęzycznych wartych uwagi

polski blog o minimalizmie

Chcę dziś polecić Wam kilka miejsc w sieci, które są warte Waszej uwagi. To blogi o minimalizmie, slow life, slow fashion i garderobie kapsułowej, które stały się dla mnie inspiracją i bez których mój blog pewnie nigdy by nie powstał. Można się z nich sporo nauczyć, wiele zaobserwować, a przede wszystkim zobaczyć przykładowe minimalistyczne szafy czy zestawy ubrań.

  1. INTO MIND
   To blog prowadzony przez Anuschkę, która na co dzień mieszka w Berlinie. Autorka jest prawdziwą ekspertką w swojej dziedzinie, a jej blog to zbiór profesjonalnych porad. W tym roku wydaje także książkę, ale nie wiadomo, czy trafi na polski rynek.
   Jej blog to kopalnia wiedzy o poszukiwaniu własnego stylu, doborze kolorystyki, tworzeniu garderoby kapsułowej. Na ten moment jest to najbardziej kompleksowy i ekspercki blog, na jaki trafiłam.
  2. UN-FANCY — prowadzony przez sympatyczną Amerykankę Caroline, która podjęła wyzwanie garderoby kapsułowej i prowadzi nas przez swoje doświadczenia. Jej blog to mnóstwo pięknych zdjęć stylizacji, które wybiera na dany sezon, a które mogą być inspiracją dla Waszych poszukiwań. Jedna uwaga – Caroline mimo wszystko dość dużo kupuje, więc minimaliści mogą postrzegać to jako pewien minus, ale i tak warto.
  3. SIMPLIFY DAYS  — to blog Barbary, która postanowiła uprościć swoje życie i wybrała do tego cztery kroki, będące jednocześnie kategoriami wpisów: minimalizować, digitalizować (jest dużą fanką różnych aplikacji), organizować i priorytetyzować. Spora dawka pomysłów jak uporządkować otoczenie i czas.
  4. <LIGHT BY COCO — Coco to Holenderka mieszkająca obecnie w USA. Z tego bloga dowiecie się sporo o capsule wardrobe i dostaniecie sporo przykładów i inspiracji. Polecam również jej kanał na youtube (filmiki są także w postach).
  5.  BE MORE WITH LESS — to chyba najstarszy blog o garderobie kapsułowej. Amerykanka Courtney zaczęła swoją przygodę z minimalizmem i blogowaniem w 2010, kiedy wymyśliła Projekt 333 — 33 rzeczy na 3 miesiące, czym porwała mnóstwo osób na całym świecie. Jej blog to nie tylko garderoba kapsułowa, ale także dużo życiowych tematów, na które bez wątpienia miał wpływ fakt, że autorka zmaga się z poważną chorobą. Blog daje do myślenia w kwestiach takich jak minmalizm i czerpanie z życia. Jest też skarbnicą wiedzy o tym, jak uporządkować otoczenie skutecznie pozbywając się śmieci i rzeczy zbędnych z mieszkania i szafy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *