16-godzinny look. Jak zmienić strój do pracy w wieczorną stylizację

day tonight look blog o minimalizmie

Czym jest 16-godzinny look (day-to-night look)? To sposób planowania ubioru na jeden dzień, gdy czeka nas kilka okazji, a nie mamy czasu na specjalne szykowanie się do wyjścia. Jak przetrwać cały dzień w jednym stroju i błyskawicznie dostosować go do różnych sytuacji? To całkiem proste. Zaplanuj strój, który z łatwością dostosujesz do swoich potrzeb w ciągu dnia, oszczędzając czas. Jest to także metoda na lepsze wykorzystywanie garderoby kapsułowej, bez konieczności powiększania jej o kolejne sztuki odzieży.

Metody na 16-godzinny look

Day-to-night look to nie tylko przejście ze stroju biurowego w elegancką wieczorową kreację, to także jego zamiana na luźny strój np. na spotkanie z przyjaciółmi. Nawet załatwianie sprawunków na mieście może nie być zadaniem, które chcesz wykonać w pełnym “biurowym umundurowaniu”. Zobacz, jak łatwo można przeobrazić outfit i wyglądać zupełnie inaczej.

Zamień spodnie na spódnicę

Zrzucenie spodni i wskoczenie w spódnicę to naprawdę moment. Jeśli do domu możesz wpaść tylko na 5 minut, to jest właśnie to, co nie zabierze więcej czasu. Na wieczór sprawdzą się spódnice z połyskliwych materiałów, spódnice tiulowe, a jeśli okazja pozwala, możesz sięgnąć po bardziej odważne kolory czy wzory.

Wersja elegancka:

Na Zalando: Garnitur Boreli/Mango
spódnice: Needle & Thread, Minimum, Max Mara Leisure, Who What Wear

Wersja na luzie:

Na Zalando: Garnitur Boreli/Mango
spódnice: mint&berry, Benetton, JCrew, Mango

Uniwersalna sukienka na day-to-night look

Planując zestaw na długi dzień, możesz wybrać sukienkę, która sprawdzi się w wielu stylizacjach – tak do biura, jak i na wieczorne spotkanie na mieście czy nawet na piknik na plaży. Klasyczny, prosty krój to must-have!

Do pracy:

https://www.instagram.com/p/CCSnPm-nb6M/

Na spotkanie z przyjaciółmi po pracy:

https://www.instagram.com/p/CCP_4XdnzE7/

Buty – szybka zmiana

Jak widać na przykładzie powyżej i poniżej, zwykła zmiana butów może zamienić strój do pracy w elegancki lub zupełnie nieobowiązujący outfit. Buty na zmianę możesz wziąć ze sobą do pracy lub wrzucić do bagażnika.

Do pracy w balerinkach, na eleganckie wyjście po pracy – szpilki
https://www.instagram.com/p/CCXq1ZOH_Ex/
Do pracy na obcasach, na kawę z koleżanką – w trampkach

Okrycie wierzchnie

Jeśli po pracy chcesz zmienić look czasem wystarczy jedynie zmiana okrycia wierzchniego. Jak w przykładzie poniżej – zwykła zmiana marynarki nadaje strojowi zupełnie innego charakteru.

Dodatki na 16-godzinny look

Odpowiedni pasek, biżuteria czy torebka, mogą spowodować, że strój będzie miał elegancki lub nonszalancki wygląd. Dlatego zmiana tych akcesoriów pozwoli na szybką zmianę stylu i nie wymaga ani wiele czasu, ani zachodu. Np. zamiana aktówki na kopertówkę odciąża wizualnie zestaw.

https://www.instagram.com/p/CDQWHR7nskN/

Fryzura

Eleganckie upięcie włosów podkreśli zmianę na styl wieczorowy, podczas gdy swobodne upięcie lub rozpuszczenie włosów wpisze się w nastrój swobodnego wieczoru.

Makijaż

Jeśli w pracy masz ze sobą kosmetyki do makijażu, możesz szybko zmienić neutralny biurowy make-up na wieczorowe smoky eye. Makijaż biurowy zazwyczaj jest bardzo delikatny, dlatego”podmalowanie” się ciemniejszym odcieniem będzie proste i nie będzie wymagało zmywania twarzy i nakładania go na nowo, a jedynie odświeżenia.

Macie jakieś swoje triki na szybkie przekształcenie stroju do pracy w zestaw na inną okazję? Podzielcie się w komentarzach.

Sprawdź inne wpisy w kategorii GARDEROBA KAPSUŁOWA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *