16-godzinny look. Jak zmienić strój do pracy w wieczorną stylizację

day tonight look blog o minimalizmie

Czym jest 16-godzinny look (day-to-night look)? To sposób planowania ubioru na jeden dzień, gdy czeka nas kilka okazji, a nie mamy czasu na specjalne szykowanie się do wyjścia. Jak przetrwać cały dzień w jednym stroju i błyskawicznie dostosować go do różnych sytuacji? To całkiem proste. Zaplanuj strój, który z łatwością dostosujesz do swoich potrzeb w ciągu dnia, oszczędzając czas. Jest to także metoda na lepsze wykorzystywanie garderoby kapsułowej, bez konieczności powiększania jej o kolejne sztuki odzieży.

Metody na 16-godzinny look

Day-to-night look to nie tylko przejście ze stroju biurowego w elegancką wieczorową kreację, to także jego zamiana na luźny strój np. na spotkanie z przyjaciółmi. Nawet załatwianie sprawunków na mieście może nie być zadaniem, które chcesz wykonać w pełnym “biurowym umundurowaniu”. Zobacz, jak łatwo można przeobrazić outfit i wyglądać zupełnie inaczej.

Zamień spodnie na spódnicę

Zrzucenie spodni i wskoczenie w spódnicę to naprawdę moment. Jeśli do domu możesz wpaść tylko na 5 minut, to jest właśnie to, co nie zabierze więcej czasu. Na wieczór sprawdzą się spódnice z połyskliwych materiałów, spódnice tiulowe, a jeśli okazja pozwala, możesz sięgnąć po bardziej odważne kolory czy wzory.

Wersja elegancka:

Na Zalando: Garnitur Boreli/Mango
spódnice: Needle & Thread, Minimum, Max Mara Leisure, Who What Wear

Wersja na luzie:

Na Zalando: Garnitur Boreli/Mango
spódnice: mint&berry, Benetton, JCrew, Mango

Uniwersalna sukienka na day-to-night look

Planując zestaw na długi dzień, możesz wybrać sukienkę, która sprawdzi się w wielu stylizacjach – tak do biura, jak i na wieczorne spotkanie na mieście czy nawet na piknik na plaży. Klasyczny, prosty krój to must-have!

Do pracy:

https://www.instagram.com/p/CCSnPm-nb6M/

Na spotkanie z przyjaciółmi po pracy:

https://www.instagram.com/p/CCP_4XdnzE7/

Buty – szybka zmiana

Jak widać na przykładzie powyżej i poniżej, zwykła zmiana butów może zamienić strój do pracy w elegancki lub zupełnie nieobowiązujący outfit. Buty na zmianę możesz wziąć ze sobą do pracy lub wrzucić do bagażnika.

Do pracy w balerinkach, na eleganckie wyjście po pracy – szpilki
Do pracy na obcasach, na kawę z koleżanką – w trampkach

Okrycie wierzchnie

Jeśli po pracy chcesz zmienić look czasem wystarczy jedynie zmiana okrycia wierzchniego. Jak w przykładzie poniżej – zwykła zmiana marynarki nadaje strojowi zupełnie innego charakteru.

Dodatki na 16-godzinny look

Odpowiedni pasek, biżuteria czy torebka, mogą spowodować, że strój będzie miał elegancki lub nonszalancki wygląd. Dlatego zmiana tych akcesoriów pozwoli na szybką zmianę stylu i nie wymaga ani wiele czasu, ani zachodu. Np. zamiana aktówki na kopertówkę odciąża wizualnie zestaw.

Fryzura

Eleganckie upięcie włosów podkreśli zmianę na styl wieczorowy, podczas gdy swobodne upięcie lub rozpuszczenie włosów wpisze się w nastrój swobodnego wieczoru.

Makijaż

Jeśli w pracy masz ze sobą kosmetyki do makijażu, możesz szybko zmienić neutralny biurowy make-up na wieczorowe smoky eye. Makijaż biurowy zazwyczaj jest bardzo delikatny, dlatego”podmalowanie” się ciemniejszym odcieniem będzie proste i nie będzie wymagało zmywania twarzy i nakładania go na nowo, a jedynie odświeżenia.

Macie jakieś swoje triki na szybkie przekształcenie stroju do pracy w zestaw na inną okazję? Podzielcie się w komentarzach.

Sprawdź inne wpisy w kategorii GARDEROBA KAPSUŁOWA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *