Co jest w środku?

Przyszedł taki moment, gdy uznałam, że mój świat wymaga pewnej zmiany. Poczułam się przytłoczona ilością posiadanych rzeczy, spraw do załatwienia i potrzeb, które zaspokajałam bardziej z rozpędu niż z wewnętrznego przekonania. Ten blog powstał z myślą o wzmocnieniu mojej konsekwencji we wprowadzaniu minimalizmu w życie. Jest to też mój notatnik ze wszystkiego, co odkryłam, wyczytałam lub wypracowałam podczas tego procesu. Zamierzam zacząć od rzeczy najprostszych i najbardziej “namacalnych”, ale pomału zmieniających styl życia i myślenia. Biorąc pod uwagę wyzwania, jakie przed sobą postawiłam, znajdą się tu następujące tematy:

  • uporządkowanie garderoby
  • poszukiwanie własnego stylu
  • zaplanowanie docelowej zawartości szafy
  • zdobycie wiedzy na temat materiałów i sposobów pielęgnacji ubrań i obuwia
  • zmniejszenie ilości kosmetyków
  • powstrzymanie pokusy posiadania WSZYSTKIEGO, co w zasięgu

Jestem na początku drogi i na pewno blog będzie rozwijał się wraz ze mną. W ostatnich tygodniach spędziłam sporo czasu na rozmowach o minimaliźmie oraz podejściu konsumpcyjnym ze znajomymi i wiem, że  nie jestem sama z podobnymi przemyśleniami. Wielu ludzi nie wie jednak od czego zacząć zmianę, jak oprzeć się pokusom i uporządkować otoczenie. Wykorzystam więc swoje doświadczenie, wiedzę coachingową oraz dobry research i postaram się przygotować jakieś narzędzia, które będą pomocne także Wam.

Zdjęcia, poza tymi z moich własnych zasobów, pochodzą z różnych serwisów, najczęściej korzystam ze stron KaboomPics, Unsplash i Pexels.

KONTAKT: pure@purevisions.pl

[iscwp-grid username=”instagram” grid=”4″ limit=”8″]

[enjoyinstagram_mb]